Čím Vám mohu být prospěšná?

NABÍZENÉ TERAPIE

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je jemná masáž, která řeší široké spektrum zdravotních obtíží. Ty bývají obvykle spojeny s dysfunkcemi a bolestmi různých orgánů, poruchami neurologickými, motorickými a smyslovými. Zesiluje a urychluje samoléčebné schopnosti lidského organismu.

Terapie umožňuje pocítit úlevu od vzniklého stresu z jakýchkoliv příčin a procítit hlubokou relaxaci. Posiluje životní energii a vitalitu. Kraniosakrální terapie je stále více využívána jako prostředek pro udržení zdraví a k podpoře odolnosti organizmu vůči nemocem a psychickému tlaku.

Léčebný proces probíhá v těle ještě tři týdny po ošetření.

Terapie byla rozvinuta a popsána Dr. Johnem E. Upledgerem, osteopatem, lékařem a profesorem biomechaniky na Michiganské státní univerzitě v USA. Jeho diagnostická i léčebná metoda je s úspěchem využívána po celém světě.

Kdy vám může kraniosakrální terapie pomoci?

  • veškeré potíže psychosomatického původu
  • bolesti: kloubů, páteře a hlavy, migrény, bolesti žaludku
  • dýchací potíže
  • poruchy zraku a sluchu, problémy se zuby
  • vysoký/nízký krevní tlak
  • poruchy koncentrace, hyperaktivita, mentální retardace, epilepsie, autismus, Parkinsonova choroba
  • psychické i fyzické napětí, stres, nespavost, strachy a úzkosti, deprese
  • posílení celkové imunity a podpora zdraví

délka masáže: 1,5h     cena: 600Kč


Medová masáž

Medová masáž je vhodná na detoxikaci celého těla. Při pravidelné aplikaci pomáhá odstraňovat toxiny z těla.

Při masáži používám kvalitní med od včelaře.

Kdy je medová masáž vhodná?

Masáž příznivě působí při zánětlivých a revmatických onemocněních, při Bechtěrevově nemoci, bolestech kloubů, u dny, při depresích, stresu, u snížené imunity, nervových poruchách, při neklidu a poruchách spánku.

Kontraindikace

Terapie není vhodná, pokud máte alergii na med, cukrovku, vysoký nitrooční tlak, stavy po cévní mozkové příhodě, pokud užíváte léky na ředění krve. Nevhodná je i v těhotenství, při onkologických onemocněních, při selhávání ledvin.


Čínská masáž Thuina

Masáž Thuina patří v klasické čínské medicíně společně s akupunkturou, moxováním a zdravotním cvičením čchi-kung mezi zevně léčebné terapie.

Název tchuej-na pochází z období císařské dynastie Ming a znamená tlač a uchop.

Jak probíhá masáž Thuina?

Masáž využívá tlaku na citlivé body, promasírování energetických drah, vibrace a prochvění různých oblastí těla, pasivní pohyby a manipulace k uvolnění zablokovaných kloubů. Kombinuje se dobře s různými technikami jako je baňkování, moxování a s cvičením.


Moxování

Moxování využívá teplo, které se tvoří pomalým hořením sušených vláken pelyňku. Teplo zahřívá svaly, proniká hlouběji, prohřívá energetické dráhy a aktivní body. Podporuje a zrychluje krevní oběh a proudění životadárné čchi a přitom zbavuje organismus vlhkosti a chladu.


Poradenství ve fytoterapii a stravování dle tradiční čínské medicíny

Vedle zevní léčebné terapie existuje vnitřní fytoterapie (léčba bylinami) a dietetika (stravování).

Podle vašich konkrétních potíží, Vám mohu namíchat bylinnou směs nebo poradit se stravováním a doporučit vhodné potraviny u určitých nemocí.

Byliny nenahrazují léky, mohou podpořit nebo urychlit uzdravení.